gedachtenisweekend

Zaterdagmiddag 20 november zijn voor alle inwoners van onze dorpen zowel de Jacobus Tsjerke te Delfstrahuizen als de Laurenskerk te Echten van 15.00 tot 17.00 uur geopend. De Johannes Tsjerke in Sintjohannesga is open van 10.30 tot 12.00 uur.

Rond 1 en 2 november heeft u in de media vast iets gehoord en gezien over Allerzielen: het gedenken van hen die ons zijn ontvallen. Een kaars vertelt daarbij z’n eigen tere verhaal zonder woorden. Misschien steekt u in een kerk tijdens de vakantie wel eens een kaarsje aan voor een geliefde.

Zaterdagmiddag 20 november zijn voor alle inwoners van onze dorpen zowel de Jacobus Tsjerke te Delfstrahuizen als de Laurenskerk te Echten van 15.00 tot 17.00 uur geopend. De Johannes Tsjerke in Sintjohannesga is open van 10.30 tot 12.00 uur.

Er klinkt dan sfeervolle muziek en iedereen die dat wil, kan een lichtje aansteken ter gedachtenis aan een geliefde. Verder is het rustig in de kerk en ieder bezoeker kan er even gaan zitten of meteen weer weggaan. Voor degenen die behoefte hebben aan een praatje, is ds. Evert van der Veen in de consistorie van de Laurenskerk aanwezig.

Deze zaterdag wordt georganiseerd door de Protestantse Gemeente Echtenerbrug / Oosterzee en de Protestantse Gemeente Sintjohannesga – Delfstrahuizen c.a. in samenwerking met Dorpengemeenschap Sintjohannesga e.o., Plaatselijk Belang Bantega, Plaatselijk Belang Oosterzee en Plaatselijk Belang de Trije Doarpen.

 21 november, de laatste zondag van het kerkelijk jaar, gedenken we de mensen uit onze gemeente die in het afgelopen jaar zijn overleden. Hun namen worden genoemd en een familielid steekt een kaars voor hen aan. Ook wordt er een kaars aangestoken voor alle anderen die niet bij name genoemd worden maar die we – misschien al lang – in ons hart meedragen.

Deze dienst begint om 10.00 uur omdat u vanaf 9.30 uur in de gelegenheid bent om voor in de kerk persoonlijk een kaarsje aan te steken.